2019-05-27

ABC izolacji poddasza

Planując budowę domu dużą uwagę skupiamy zazwyczaj na ociepleniu ścian budynku, co skutecznie zabezpiecza wnętrze przed nadmierną utratą ciepła przy jednoczesnym minimalnym zużyciu energii. Jak się okazuje równie ważne jest wyłożenie odpowiednim materiałem termoizolacyjnym poddasza. Dlaczego warto zastosować styropian na dach? Niewiele osób wie, że to właśnie przez strych/poddasze ucieka najwięcej cennego ciepła. Podjęcie właściwych kroków zadba nie tylko o komfort domowników, ale też zdecydowanie obniży rachunki za ogrzewanie i cena ocieplenia poddasza na pewno nam się zwróci.


Jaki materiał termoizolacyjny wybrać?

Jaki materiał termoizolacyjny wybrać?

Nieocieplenie poddasza bądź zastosowanie do tego celu niskiej jakości materiałów skutkować może zawilgoceniem pomieszczenia co w efekcie sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów, szkodliwych dla naszego zdrowia. Oprócz tego zaniedbanie tej kwestii jest często odpowiedzialne za trwałe uszkodzenie konstrukcji dachowej, w wyniku czego zazwyczaj konieczne jest przeprowadzenie jego kosztownej renowacji.

Jak ocieplić poddasze? Izolacja poddasza wymaga zaplanowania. Proces przygotowania do ocieplenia poddasza należy rozpocząć od wyboru odpowiedniego materiału termoizolacyjnego. W przypadku poddasza warto mieć na uwadze fakt, iż zakupiony materiał powinien być właściwie elastyczny tak by możliwe było jego umieszczenie pomiędzy więźbę dachową.

Ocieplanie poddasza powinno być jednym z naszych priorytetów przy budowie domu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów o różnych właściwościach do co ułatwia dopasowanie materiału do indywidualnych potrzeb. Specjaliści polecają by wybierać materiały o nierozwarstwiających się powłokach i sprężystej formie, wówczas proces ich montażu przebiega znacznie prościej a sama izolacja będzie sukcesywnie pełniła swoją funkcję przed długie lata użytkowania. Ocieplenie poddasza koszt jaki poniesiemy nie musi by wysoki - dobierzmy materiały kierując się dobrymi wskazówkami, a wynik finansowy będzie na pewno zadowalający.


Grubość materiału do izolacji poddasza

Grubość materiału do izolacji poddasza

Grubość ocieplenia poddasza - jak wybrać tą właściwą? Dokonując wyboru izolacji warto jest wybierać pomiędzy materiałami o grubości od 5 cm do 30 cm. Grubsza warstwa materiału termoizolacyjnego to zdecydowanie niższe koszty ogrzewania. Jednym z chętniej kupowanych materiałów termoizolacyjnych jest dwuwarstwowa wełna mineralna, która idealnie dopasowuje się do ocieplanej powierzchni. Co więcej, warto wspomnieć również o tym, że w większości przypadków wełna na poddasze nakładana jest dwuwarstwowo. Nie mniej jednak grubość izolacji dostosować należy do warunków architektonicznych poddasza. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fachowców, którzy po zapoznaniu się z naszymi oczekiwaniami oraz możliwościami przestrzeni dachowej pomogą nam w doborze właściwego materiału. Podobnie jest z montażem izolacji, to zadanie należy powierzyć profesjonalnej ekipie budowlanej, która ma bogate doświadczenie w kwestii ocieplania poddaszy.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Rozumiem i akceptuję
pixel