2017-09-27

Materiały budowlane od jednego producenta?

Współpracując z firmą budowlaną, możemy zdecydować, czy materiały budowlane wybieramy i kupujemy sami, czy też odpowiedzialny jest za to wykonawca.

Jest to niezwykle ważna decyzja, ponieważ to od tego, jakie materiały zostaną wykorzystane przy budowie, zależy solidność oraz trwałość konstrukcji, a także komfort jego eksploatacji. W przypadku izolacji ma to ponadto wpływ na energooszczędność budynku. Jeżeli sami wybieramy materiały budowlane, najlepszym i najbezpieczniejszą metodą zakupu jest skorzystanie z oferty jednego producenta. Zasada jest prosta – wybieramy tego, który jest w stanie zaproponować nam nie tylko atrakcyjnie niskie ceny, ale przede wszystkim odpowiednio wysoką jakość i oczywiście całą gamę niezbędnych nam produktów.


 dobry wybór

Produkty z tej samej „gliny”

Co to właściwie oznacza? Doświadczony i znający branżę producent doskonale zdaje sobie sprawę, że materiał z chemią budowlaną powinien idealnie współgrać. Istnieje wiele rodzajów styropianów, tynków oraz wełny mineralnej i tak samo do wyboru mamy bardzo dużą ilość klejów, które pasują do systemów ociepleń. Korzystając z oferty jednego producenta, mamy pewność, że zostały one stworzone w taki sposób, aby ze sobą współgrać idealnie, co pozwoli nam uniknąć nietrwałości konstrukcji i konieczności przeprowadzania ponownych prac, co przy ociepleniu budynku związane jest z niemałą inwestycją. Przykładem takiego rozwiązania jest styropian Magnetic i polecany do niego klej tego samego producenta. Wysoka jakość styropianu, a także niski współczynnik przenikania ciepła nie zapewnią nam maksymalnej skuteczności, jeżeli nie zostanie on odpowiednio przytwierdzony do powierzchni. Klej Magnetic w połączeniu ze styropianem Magnetic jest gwarancją doskonałej przyczepności i wytrzymałości, podobnie jak przy innych wysokiej jakości produktach stosowanych od tego samego producenta.


 Gruntowanie krok po kroku

Solidny fundament do dalszych prac

System ocieplenia budynku jest jednym z najważniejszych elementów całego budynku. Wykorzystanie styropianu i kleju tego samego producenta tworzy fundament do pokrycia ścian budynku kolejnymi warstwami, w tym także tynkiem. W tym przypadki zaleca się wybór tego producenta, od którego zakupione zostały styropian i klej, czyli w naszym przykładzie tynku Magnetic. Powinieneś wiedzieć, że poszczególne elementy budynku tworzą całość, konstrukcję, która musi być stabilna i trwała, ulepiona z jednej gliny.


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Rozumiem i akceptuję
pixel