Największe straty cieplne w domu / mieszkaniu?

2016-10-25
Największe straty cieplne w domu / mieszkaniu?

Bardzo często spotykamy się z pytaniem dotyczącym strat cieplnych w domu lub mieszkaniu. Wielu z was zastanawia się, dlaczego tak trudno dogrzać cały dom, a rachunki za każdym razem budzą coraz większe zaskoczenie.Odpowiedź na to pytanie jest dość skomplikowana i niejednoznaczna. Wszelkie straty cieplne domu uwarunkowane są bowiem takimi czynnikami jak: położenie, konstrukcja budynku, jakość i grubość izolacji termicznej, a także odpowiednio zamontowane i uszczelnione drzwi i okna.


Wielokrotnie decyzja dotycząca wyboru domu lub mieszkania wynika bardziej z kwestii emocjonalnych aniżeli ekonomicznych. Kompletnie odsłonięty dom na wzgórzu, mieszkanie na poddaszu czy też nieprofesjonalnie zamontowane okna i drzwi oraz brak odpowiedniej termoizolacji to główni winowajcy całego zamieszania.


Jak dodatkowo ocieplić dom?

Jak dodatkowo ocieplić dom?

Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na dogrzanie domu lub mieszkania. Najlepszym sposobem na ocieplenie stropodachów wentylowanych i poddaszy, sufitów podwieszanych czy też ścian o konstrukcji szkieletowej jest użycie wełny mineralnej. Wytwarzana z naturalnych skał charakteryzuje się wyjątkową odpornością na wysokie temperatury. Doskonale sprawdza również się jako izolacja akustyczna, a jej cechą szczególną jest paro-przepuszczalność.

Wełna mineralna
Innym produktem, który zapewni doskonałą termoizolację, jest znany wszystkim styropian. Produkt ten nie traci pod wpływem wilgoci swoich właściwości i co ważne bardzo powoli nasiąka, jest lekki i wyróżnia się wyjątkowo dobrymi parametrami mechanicznymi.
W naszej ofercie znajdziesz styropian od wiodących na rynku producentów, ze współczynnikiem lambda 0,040 (im niższy wskaźnik lambda, tym cieplejszy materiał i wyższa cena).
StyropianJeżeli nadal zastanawiasz się, jak wyeliminować straty cieplne w swoim domu? Skontaktuj się z nami, a chętnie porozmawiamy o tym, który sposób byłby dla Ciebie najlepszy!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Rozumiem i akceptuję
pixel