Aktualności

2019-08-05

Styropian na elewację budynku - jaki wybrać?

Styropian na elewację budynku - jaki wybrać?

Wybór styropianu na elewację ma zasadnicze znaczenie. To bowiem właśnie od niego zależy to, czy dany budynek będzie odpowiednio ocieplony. Pomimo tego, że na opakowaniu można znaleźć parametry techniczne, a także dowiedzieć się o przeznaczeniu, zakup konkretnego styropianu nie zawsze jest oczywisty.

2019-05-27

ABC izolacji poddasza

ABC izolacji poddasza

Planując budowę domu dużą uwagę skupiamy zazwyczaj na ociepleniu ścian budynku, co skutecznie zabezpiecza wnętrze przed nadmierną utratą ciepła przy jednoczesnym minimalnym zużyciu energii. Jak się okazuje równie ważne jest wyłożenie odpowiednim materiałem termoizolacyjnym poddasza. Dlaczego?

2019-04-25

Izolacyjność akustyczna – o czym pamiętać?

Izolacyjność akustyczna – o czym pamiętać?

Izolacyjność akustyczna to parametr, który w dużym stopniu wpływa na komfortowe użytkowanie budynku oraz pomieszczeń. Zgodnie z polskim prawem budynki, zarówno mieszkalne, jak i usługowe, należy projektować tak, by przebywanie w nich nie wiązało się z zagrożeniem dla zdrowia. O czym pamiętać, projektując izolację akustyczną?

2019-02-11

Gęstość styropianu – ma znaczenie?

Gęstość styropianu – ma znaczenie?

Styropian jest jednym z najczęściej wykorzystywanych obecnie materiałów izolacyjnych. Posiada on bardzo dobre parametry, jest także prosty i szybki w montażu. Ale jaki wpływ ma gęstość styropianu na je właściwości termiczne?

2018-12-19

Jak ocieplić mieszkanie od wewnątrz?

Jak ocieplić mieszkanie od wewnątrz?

Gdy mimo dużej przepuszczalności ciepła nie wolno nam zmieniać wyglądu domu lub kiedy termoizolacja z zewnątrz po prostu nie wystarcza - najlepszym rozwiązaniem, jakie może zapewnić odpowiednią temperaturę bez podnoszenia rachunków za ogrzewanie, jest izolacja termiczna od wewnątrz.

2018-10-19

Izolacja fundamentów i piwnic

Izolacja fundamentów i piwnic

Samo wzniesienie fundamentów i piwnicy nie jest jeszcze wystarczające do tego, by cieszyć się ich trwałością. Konieczna jest izolacja, którą trzeba umiejętnie dobrać do konkretnego przeznaczenia.

2018-09-12

Wszystko o styropianie grafitowym

Wszystko o styropianie grafitowym

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się styropian grafitowy, gdyż jest on stosunkowo niedrogi, a przy tym wykazuje doskonałe parametry izolacyjne. Sprawdź, co musisz o nim wiedzieć.

2018-07-28

5 błędów podczas ocieplania domu

5 błędów podczas ocieplania domu

Planujesz ocieplić dom? To bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać. Pamiętaj, że materiał izolacyjny nie spełni swojego zadania, jeżeli nie zostanie zamontowany prawidłowo. Dziś przedstawiamy kilka potknięć najczęściej popełnianych podczas ocieplania budynku.

2018-06-25

Szarości na ścianach i elewacji – co wybrać?

Szarości na ścianach i elewacji – co wybrać?

Kolor szary jest częstym gościem w naszych domach. Dominuje w architekturze nowoczesnych budynków oraz ponadczasowych wnętrz. Występuje w wielu odcieniach i nie jest już utożsamiany ze smutkiem i nudą. W doborowym towarzystwie prezentuje się naprawdę efektownie.

2018-04-30

Tynk – jakich błędów nie popełniać przy nakładaniu tynku

Tynk – jakich błędów nie popełniać przy nakładaniu tynku

Tynkowanie może z pozoru wydawać się prozaicznym zajęciem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nawet przy wykonywaniu najprostszej czynności można popełnić błędy. Tynkowanie należy przeprowadzić w odpowiednim momencie, to znaczy po tym jak budynek skończy osiadać, bez pospiechu, ale także dzięki pomocy wykwalifikowanej ekipy fachowców.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Rozumiem i akceptuję
pixel