Styropian podłogowy i na dach

( ilość produktów: 844 )

Styropian jest najbardziej popularnym materiałem służącym do ocieplenia domów oraz budynków. W budownictwie nie tylko ocieplenie fasady budynku jest ważne. Żeby zachować odpowiednią temperaturę pomieszczenia, należy pamiętać o dociepleniu takich elementów, jak podłoga czy dach. Zabezpieczy to dom przed dostaniem się wilgoci do pomieszczeń. Ponadto odpowiednio dobrany styropian podłogowy dodatkowo ociepli ściany i stropy, a także wyciszy pomieszczenie. Zastosowanie styropianu w stropach oraz przy podłodze budynku sprawi, że dom będzie nie tylko ekonomiczny i oszczędny, ale także bezpieczny dla całej rodziny.

Styropian podłogowy – jak go położyć?

Każdy remont wymaga odpowiedniego przygotowania. W przypadku ocieplenia konstrukcji domu czy budynku należy dokładnie przygotować całą ocieplaną konstrukcję. Przed rozpoczęciem procesu układania styropianu podłogowego należy dokładnie oczyścić podłoże. Należy wyeliminować też wszelkiego rodzaju nierówności, które mogą utrudnić poprawne położenie materiału. Płyty styropianowe rozkładamy w dwóch warstwach, z przesunięciem krawędzi, w celu zlikwidowania wszelkich mostków termicznych, tak aby były dokładnie dosunięte do ścian. Priorytetem podczas układania płyt jest staranność, dobre spasowanie oraz szczelność. Przed zrealizowaniem betonowej wylewki, użyte przez nasz wcześniej płyty styropianowe powinny zostać osłonięte folią budowlaną. Spełnienie tych warunków zdecydowanie ułatwi pracę i da gwarancje, że dobrze położony materiał spełni swoją rolę.

Cechy dobrego styropianu podłogowego

Przy wybieraniu styropianu podłogowego należy wziąć pod uwagę kilka elementów. Warto wybrać taki, który będzie posiadał parametry wysokiej klasy. Dobry styropian podłogowy powinien cechować się jak najniższą lambdą – współczynnikiem przenikania ciepła, który wiążąco określa efektywność ocieplenia domu. Im niższy wskaźnik lambdy tym ciepło utrzymuje się dłużej i nie trzeba korzystać z dodatkowych systemów ocieplenia pomieszczeń, typu piec czy grzejnik elektryczny. Kolejnym niezwykle ważnym parametrem, którym powinien odznaczać się styropian podłogowy to bardzo dobra odporność na ściskanie. Wspomniana właściwość jednoznacznie wpływa na skutek nacisku na powierzchnię płyt. W przypadku zwykłych domów mieszkalnych, wytrzymałość na ściskanie powinna wynosić wartość przynajmniej 60kPa. Styropian ten powinien być również lekki i nie stanowić trudności podczas montażu. Inwestycja w dobrze dobrany styropian podłogowy bardzo szybko się zwróci, a ponadto obniży koszty eksploatacji budynku.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi topowymi produktami:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Rozumiem i akceptuję
pixel