Styropian fasadowy

( ilość produktów: 1211 )

Styropian fasadowy odgrywa niezwykle istotną rolę, zwłaszcza w polskim budownictwie. Odpowiednie ocieplenie domu to inwestycja, z której wynika wiele korzyści. Termoizolacja potrafi w sposób znaczący obniżyć koszty ogrzewania budynku. Ocieplenie domu może sprawić, iż nasze domostwo stanie się energooszczędne, bardzo ekologiczne, a przede wszystkim bezpieczne. Grubość płyt użytego styropianu fasadowego jest zależna od miejsca, które ma być ocieplone. W przypadku elewacji budynku styropian powinien być grubszy od płyt izolujących fundament. Zastosowanie odpowiednio dobranego styropianu wpłynie pozytywnie na eksploatacje budynku i przedłuży żywotność jego fasady.

Styropian fasadowy – kiedy się przyda?

Styropian fasadowy z pewnością przypadnie do gustu właścicielom domków jednorodzinnych, którzy poszukują nie tylko trwałych rozwiązań, ale także oszczędności. Styropian fasadowy posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest to materiał bardzo wydajny. Ponad to posiada bardzo niską przepuszczalność wilgoci, dzięki temu ściany pozostają suche. Jego walorem również to, że pod wpływem działania wody lub wilgoci, styropian fasadowy nie zmienia swojego kształtu. Jest również bardzo lekki, co znacznie ułatwia jego montaż. Jest to także produkt odporny na czynniki atmosferyczne: deszcz, wiatr, śnieg czy też biologiczne takie jak pleśń lub grzyby. Jest również nieszkodliwy dla zdrowia człowieka. Styropian fasadowy jest również bardzo tani, dzięki temu zakup materiałów na ocieplanie domu nie nadwyręży domowego budżetu. Ważną zaletą jest także dopasowanie powierzchni produktu do swoich potrzeb i warunków ocieplanej fasady. Styropian fasadowy nie pęka i zabezpiecza dodatkowo ocieplaną konstrukcję. Styropian fasadowy przyda się jako osłona termiczna zarówno domków jednorodzinnych czy altanek działkowych. Styropian fasadowy to chętnie wykorzystywany materiał w przypadku ocieplania bloków mieszkalnych.

Który styropian fasadowy wybrać?

Wybór odpowiedniego styropianu fasadowego nie jest wbrew pozorom tak prosty, jak mogłoby się to wydawać. Kluczowymi kwestiami, na które powinniśmy zwracać uwagę to współczynnik przewodzenia ciepła – lambda oraz parametr wytrzymałości na rozciąganie (TR). Lambda jest współczynnikiem, który decyduje o izolacyjności termicznej styropianu. Im niższa wartość lambdy, tym lepszymi właściwościami izolacyjnymi cechuje się dany styropian. Rekomendowana lambda styropianów fasadowych powinna wynosić poniżej 0,040. Wykorzystanie najniższego współczynnika pozwoli na zatrzymanie ciepła w domu.

Polecamy nasze topowe produkty:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Rozumiem i akceptuję
pixel