Styropian fundamentowy

( ilość produktów: 128 )

Styropian fundamentowy

Styropian fundamentowy jest dostępny w sprzedaży w kilku grupach jakościowych. Wymienić należy przede wszystkim nowoczesne hydrofobizowane płyty styropianowe. Są one wytwarzane ze specjalnego surowca metodą agregatową. Zarówno materiał, jak i technologia wykonania gwarantują bardzo dobre parametry współczynnika lambda styropianu fundamonetowego. Ponadto dzięki nim można jednocześnie liczyć na mniejszą nasiąkliwość wody i idealną wytrzymałość mechaniczną. Bardzo często taki styropian znajduje zastosowanie szczególnie w budownictwie pasywnym. Wybierając styropian fundamentowy, można spodziewać się, że przedłuży się jego żywotność, a także uda się utrzymać pierwotne właściwości fizyczne. Ze względu na swoje właściwości, styropian ten można z powodzeniem stosować nawet do trzech metrów pod ziemią. Ponadto stosując taki rodzaj ocieplenia, możemy spodziewać się, że liniowe mostki termiczne zostaną wyeliminowane. Styropian fundamentowy odznacza się najwyższą trwałością i niezawodnością. Dzięki niemu rachunki za eksploatację budynku są umiarkowane. Grafitowe płyty styropianowe zapewniają lepszą izolację, gdyż obecność grafitu podnosi właściwości izolacyjne dzięki dodatkowej absorpcji promieniowania cieplnego. Dostępne są na rynku również płyty srebrnoszare, w których zawartość grafitu jest jeszcze większa. Warto je wybrać, jeśli zależy nam na solidnym dociepleniu – są one bowiem aż o trzydzieści procent cieplejsze od zwykłych płyt styropianowych. Styropian ten służy do ocieplania ścian zewnętrznych. Jest on szczególnie wskazany w sytuacji, gdy trzeba zredukować grubość termoizolacji.

Jak położyć styropian fundamentowy?

Zanim przystąpimy do prac, musimy przygotować powierzchnię ścian fundamentowych. Zatem usuwamy zanieczyszczenia w postaci tłustych plam, czy pozostałości po zaprawach i klejach, a także wszelkiego rodzaju nierówności. Następnie wykonujemy tak zwaną „odsadzkę” z zaprawy betonowej. Jest to konieczne, gdyż w ten sposób mamy pewność, że nie dojdzie do niepotrzebnych naprężeń, które wpływają na trwałość izolacji w miejscu, gdzie łączy się ława fundamentowa ze ścianą. Następnie gruntujemy powierzchnię ścian fundamentowych i nakładamy masę hydroizolacyjną, która nie zawiera rozpuszczalników. Montaż styropianu fundamentowego zaczynamy od docięcia go na odpowiednią długość, pamiętając o tym, by ściąć je na rogu w miejscu, gdzie stykają się z „odsadzką”. Możemy teraz przykleić płyty za pomocą kleju bitumicznego lub poliuretanowego, a następnie docisnąć je do powierzchni ściany, pamiętając o tym, by nie powstawały mostki termiczne na łączeniach. Styropian fundamentowy, który znajduje się nad powierzchnią gruntu, zaciągamy siatką i klejem.

Czym się charakteryzuje dobry styropian fundamentowy?

Dobry styropian fundamentowy charakteryzuje się mniejszą nasiąkliwością. Zatem płyty styropianowe mogą zachować swoje parametry termoizolacyjne w dość wilgotnym środowisku, takim jak grunt. Ze względu na to, że styropian ten jest wykonany metodą agregatową, posiada dokładne wymiary, krawędzie i frezy. Porównując styropian fundamentowy do tego, jaki jest wytwarzany w tradycyjny sposób, czyli spienianego w konstrukcjach blokowych, ten, wytwarzany technologią agregatową odkształca się w znikomym stopniu pod wpływem oddziałujących na niego naprężeń wewnętrznych. Warto dodać, że taki styropian jest odporny na korozję chemiczną, jak i biologiczną. Ze względu zaś na to, że nie są one w żadnym stopniu toksyczne, pozostają całkowicie bezpieczne dla środowiska. Jeśli chodzi o parametry techniczne, to współczynnik lambda wynosi w tym przypadku 031, wytrzymałość na ściskanie sięga 100 kPa, a na zginanie 150 kPa. Styropian ten waży 18 kg/m3. Może być stosowany na głębokości maksymalnie do trzech metrów.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Rozumiem i akceptuję
pixel