Systemy dociepleń

( ilość produktów: 15 )

Styropian grafitowy

System na styropianie Styropian grafitowy jest to materiał, który tylko trochę różni się od zwykłego styropianu fasadowego. Różnica polega na tym, że jest to materiał wzbogacony o kompozyty grafitowe. Podczas produkcji granulki polistyrenu łączą się w większy blok. W kolejnej fazie jest on cięty na pojedyncze płyty o żądanych wymiarach. Styropian grafitowy ze względu na to, że posiada wiele zalet, bardzo korzystnie wpłyną na eksploatacje budynku. Mocną zaletą styropianu grafitowego jest to, że posiada lepsze właściwości izolacyjne. Dlatego jest chętnie wykorzystany przy ocieplaniu elewacji. Jego atutem jest również cena, co prawda jest droższy od styropianu fasadowego, ale to przez wysoką jakość. System na styropianie grafitowym tworzy bardzo dobrą izolacje i generuje wysokie oszczędności związane z użytkowaniem ciepła. Dzieje się tak dlatego, że kolor grafitu odbija promieniowanie cieplne.

Styropian grafitowy- zastosowanie

Styropian grafitowy znajdzie swoje zastosowanie, wśród osób które poszukują trwałych i ekonomicznych rozwiązań. Styropian grafitowy można śmiało stosować jako system ocieplenia domu. Ponadto jego użycie spowoduje wyciszenie pomieszczenia. Należy też powiedzieć, że jeśli zdecydują się Państwo na styropian o lepszych właściwościach izolacyjnych, można np. zamontować cieńszą warstwę, która pozwoli wygenerować oszczędności na odpadach czy też długości kołków czy też parapetów. Dlatego jest to również idealna propozycja dla właścicieli starych domów. Ponadto styropian grafitowy ma bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła. Ze względu na to, że materiał ze względu na swój ciemny kolor bardzo szybko się nagrzewa, nie należy go kłaść podczas wysokiego nasłonecznienia czy też przy wysokich temperaturach. W przeciwnym wypadku, styropian może odpaść, nawet po kilku godzinach od momentu nałożenia.

Dlaczego styropian grafitowy jest odpowiedni dla Ciebie?

Wybierając styropian grafitowy możesz stworzyć ekonomiczny, energooszczędny i bardzo bezpieczny dom. Styropian grafitowy nie jest szkodliwy dla środowiska. Nie zawiera substancji toksycznych. Jest także odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Można go pokryć tynkiem akrylowym lub silikonowym. Dzięki temu konstrukcja będzie nie tylko trwała, ale także dodatkowo podkreśli wygląd odnawianej czy budowanej elewacji. Może służyć jako ocieplenie nowych budynków, domów, ale także też starszych domów z mniejszą ilością okien. Cienka warstwa nie ograniczy dostawania się naturalnego światła do pomieszczenia. Jest to sprawdzona inwestycja przez wielu klientów.

Polecamy również inne produkty z naszego asortymentu:

    Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
    Rozumiem i akceptuję
    pixel