Tynki mozaikowe

( ilość produktów: 16 )

Tynk mozaikowy – co to jest?

Tynki mozaikowe zostały stworzone z kruszywa, które pozatapiano w specjalnie przygotowanej masie żywicznej. Są awangardowym pokryciem ścian, odznaczającym się bardzo trwałą powłoką. To proste, a zarazem innowacyjne rozwiązanie zapewnia niezwykle pożądaną odporność na warunki atmosferyczne. Dzięki uniwersalnej i eleganckiej prezencji tynk mozaikowy zdobi elewacje budynków w wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju sposób. Czyszczenie tynku jest banalne i wymaga jedynie wody.

Jak nałożyć tynk mozaikowy?

Posługiwanie się tynkiem mozaikowym nie należy do najtrudniejszych zadań. Nałożenie tynku jest stosunkowo prostą czynnością, która nie wymaga fachowych i profesjonalnych narzędzi. Zanim przystąpimy do procesu aplikacji tynku, nawierzchnia potrzebuje dokładnego oczyszczenia, osuszenia, zaszpachlowania nierówności oraz ewentualnych pęknięć. Następnym krokiem jest posłużenie się środkami gruntującymi. W przypadku odpowiedniej pogody – tj. braku uciążliwego deszczu oraz promieniowania słonecznego można przystąpić do nałożenia tynku mozaikowego. Dobrze wymieszaną masę tynkarską należy nakładać pewnymi ruchami od prawej do lewej lub od góry do dołu. Warto mieć na uwadze fakt, iż wszystkie fragmenty muszą być dokładnie połączone przed tym, jak nałożona masa zacznie się ze sobą wiązać.

Zobacz również:

    Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
    Rozumiem i akceptuję
    pixel