Tynki silikonowe

( ilość produktów: 23 )

Tynk silikonowy – na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru odpowiedniego tynku swoją uwagę należy skierować na rodzaj powierzchni, na której tynk będzie nakładany oraz cenę samego produktu. Dzięki swojej paroprzepuszczalności tynk silikonowy idealnie nadaje się do zastosowania na nawierzchniach z naturalnych materiałów lub tych ocieplonych za pomocą wełny mineralnej. Z reguły im tynk będzie droższy, tym lepszymi parametrami będzie się cechował, a efekt końcowy zadowoli klienta w wyższym stopniu. Tynki silikonowe idealnie znajdą zastosowanie na elewacjach szczególnie narażonych na nagminne brudzenie. Przed nałożeniem tynku silikonowego, musimy pamiętać o tym, by stosować się do zaleceń producenta. Ponadto w okresie letnim, jeśli tynk jest zbyt gęsty, można go rozcieńczyć wodą, jednak nie w większej ilości jak 400 ml/30 kg masy. Musimy pamiętać o tym, by nie przekroczyć konsystencji produktu 12 cm stożka pomiarowego. Jeśli zdecydujemy się dodać wodę do tynku, ważne jest to, by do każdego opakowania, które zużyjemy na danym fragmencie architektonicznym dodać taką samą ilość wody. W ten sposób będziemy mogli liczyć na jednolity kolor elementu, który tynkujemy. Jeśli chcemy zastosować tynk silikonowy, który wyróżnia się drobną granulacją, nie możemy zapomnieć o tym, by najpierw odpowiednio i ze szczególną starannością przygotować podłoże. Poza tym, by osiągnąć zamierzony dekoracyjny efekt, najlepiej zlecić nałożenie tego tynku wykonawcom, którzy mają doświadczenie w wykańczaniu dużych płaszczyzn elewacji, a także takich które nie są zróżnicowane pod względem architektonicznym, czy nie posiadających otworów okiennych.

Zalety tynku silikonowego

W przypadku pierwszego tynkowania nowego domu warto wybrać elastyczny tynk silikonowy, którego spoiwem są żywice silikonowe. Przemawia za nim wiele zalet. Jedną z nich jest wysoka trwałość, która zapewni zadowolenie z efektów końcowych na wiele lat. Bezkompromisowa odporność tynków silikonowych na zawilgocenia i wszelkie warunki atmosferyczne podkreśli estetykę budynku i uwolni od uprzykrzających życie codzienne zabrudzeń. Tynk silikonowy jest odporny na wnikanie wody w jego powierzchnię – woda od razu spływa. Ponadto jest paroprzepuszczalny, czyli powoduje to, że „ściany oddychają” - wilgoć z wewnątrz jest uwalniania na zewnątrz. Ma to szczególnie duże znaczenie wtedy, gdy decydujemy się wybrać paroprzepuszczalny materiał, z jakiego stawiamy ściany i na wełnę mineralną, jako ocieplenie, to wypada również w takiej sytuacji zdecydować się na tynk o dobrej paroprzepuszczalności. Kolejnym atutem tego tynku jest fakt, że sam się czyści. Zasługą jest jego hydrofobowość – wraz z deszczem z powierzchni znikają wszelkie zanieczyszczenia, co sprawia, że elewacja na długie lata zachowa swój kolor. Jeśli nałożymy tynk silikonowy, nie musimy się obawiać rozwoju grzybów, czy glonów, nawet jeśli dom jest usytuowany w pobliżu lasu, czy też ściany są narażone na dużą wilgotność. Pamiętajmy, że tynk silikonowy jest również elastyczny, co sprawia, że pozostaje odporny na pęknięcia, rysy. Jest także odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto można dobrać odpowiedni kolor z szerokiej palety barw.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi produktami:

    Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
    Rozumiem i akceptuję
    pixel